Facebook Yüz Tanımasıyla Giriş Sisteminin Denemesini Yapıyor

Dünya üzerindeki en büyük sosyal ağlarından biri olan Facebook, hesap güvenliğini en üst seviyeye taşımak amacıyla çok daha yeni bir yöntemi daha denemeye başladı.

Facebook Yüz Tanımasıyla Giriş Sisteminin Denemesini Yapıyor
Facebook Yüz Tanımasıyla Giriş Sisteminin Denemesini Yapıyor Mahmut Şahan
Bu içerik 855 kez okundu.

Dünya üzerindeki en büyük sosyal ağlarından biri olan Facebook, hesap güvenliğini en üst seviyeye taşımak amacıyla çok daha yeni bir yöntemi daha denemeye başladı. Facebook artık  yüz tanıma sistemi ile giriş sistemi açısından ilk çalışmalarına resmi olarak başladı.

Facebook platformunun kısa bir zaman önce hesap güvenliğini artırmak amacıyla selfie ile doğrulama sistemine başlamış olduğu ortaya çıktı. Hesap girişleri içerisinde çok uzun süredir kullanımda olan captcha sisteminin  artık yetersiz kalmaya başladığını düşünmüş olan Facebook, bu özel sistem yerine hesap sahibinin yüzünü kullanarak giriş onayını alacak.

 İnternet ortamına düşmüş olan bazı ekran görüntüleri de, Facebook’un yapmış olduğu bu çalışmayı doğrular  bir nitelikte. Bu yeni güvenlik onayının yaygın  bir kullanıma ne zaman geçecek olduğu henüz belli olmasa bile, kapalı bir grup içerisinde kullanıma başlamış olduğu artık kesin.

Facebook platformunun bu  yeni sistem ile beraber, kişi ve de hesap güvenliğini çok daha iyi bir duruma getirmeyi hedeflemekte olduğu da söyleniyor. Bir başka ilginç detay ise doğrulama amacı ile gösterilecek olan fotoğrafın Facebook  platformuna ait olan sunucularından kalıcı bir şekilde silinecek durumda olması. Yani özetle açıklamak gerekirse son dönemler içerisinde gündeme gelmiş olan FaceID ve de yüz verisi ile güvenlik hususuna Facebook platformu da dahil olabilir.

facebook face ıd güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi