Facebook’tan Gif Atağı

Facebook, şuan için sadece Android uygulamasında kullanılabilen kamera vasıtası ile GIF üretme özelliğini kullanıcıları ile paylaştı.

Facebook’tan Gif Atağı
Facebook’tan Gif Atağı Ezgi Eroğlu
Bu içerik 1021 kez okundu.

En büyük sosyal medyalardan biri olarak ve dünya genelinde yaptığı yatırımlarla isminden söz ettirmeyi başaran Facebook, GIF uzantılı resimler üretilebilmesi adına uygulamasında bulunan kamera bölümüne GIF üretilebilmesi için güncelleme yayınladı.

Bir süredir kullanıcıların hareketli resimleri oldukça fazla kullanmaya başlamıştı. Bu durumu dikkate alan Facebook, yayınladığı yeni güncelleme ile kamera vasıtası ile GIF üretilebilme imkânı getiren özelliğini aktif hale getirdi. Bu hamle ile GIF oluşturan kullanıcılara güçlü bir alternatif sunuyor. Mobil uygulamasında bulunan kameranın içerisinde sağa kaydırarak aktif hale gelen ekran aracılığı ile kolayca GIF uzantılı hareketli görseller üretilebilecek.

Üretilen GIF’lerin Facebook dışında herhangi bir yerde paylaşılamıyor ya da mobil cihaza kaydedilemiyor olması ise kullanıcılar tarafından eksi olarak yorumlanıyor. Bir süredir GIF uzantılı görseller için çeşitli adımlar atan Facebook, geçtiğimiz günlerde yorumlarda da hareketli resimler paylaşılabilmesine imkân sağlamıştı.

Şu aşamada söz konusu özellik sadece Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda kullanılabiliyor. iOS işletim sistemini kullanan cihazlar için ise bu özelliğin ne zaman aktif hale geleceği merak konusu.

Hali hazırda Android bir cihaza sahip olan Facebook üyelerinin kullanabildiği yeni özelliğin yakın bir zamanda bütün kullanıcılara da kullanma şansı vereceği belirtiliyor. Uygulama vasıtası ile üretilen hareketli görsellerin Facebook haricinde herhangi bir platformda paylaşılamıyor olmasının ise geçici bir durum olduğu edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

facebook gif facebook gif üretme facebook kamera ile gif facebook ile gif nasıl yapılır gif yapma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi