Facebook'un Yeni 24 Saatlik Durum Özelliği Aktif Oldu

Facebook'un bir süre önce Messenger uygulaması için getirdiği "Durum" özelliği bugün itibariyle sisteme entegre edildi. Türkiye'de de kullanılabilir hale gelen özellik aynı zamanda Snapchat'in en beğenilen özelliklerinden birisi olarak biliniyordu.

Facebook'un Yeni 24 Saatlik Durum Özelliği Aktif Oldu
Facebook'un Yeni 24 Saatlik Durum Özelliği Aktif Oldu Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 1046 kez okundu.

Facebook'un Snapchat sevdası bitmek tükenmek bilmiyor. Neredeyse Snapchat'e ait varolan bütün özellikleri kendi uygulamalarına ekleyen sosyal medya devi bu kez de durum özelliğini Instagram ve WhatsApp'tan sonra Messenger için bugün itibariyle kullanıma sundu. Türkiye dahil dünyanın birçok bölgesinde kullanıma sunulan "Durum" özelliği kullanıcıların dikkatini çekecek cinsten.

messenger üzerinde günlük durum olarak işlev görecek olan özellik aynen Snapchat'teki gibi çalışacak. Kullanıcıların paylaştıkları içerik ve fotoğraflar 24 saat içinde otomatik olarak silinebilme özelliği kazanacak.

Ek olarak bazı fotoğraf filtrelerinin de bulunduğu bu özelliği kullanmakta oldukça basit. Messenger uygulamasında en üst kısımda yer alan "Günlük Durum Ekle" alanı ile durum belirleyebilir, 24 saatlik geçici durumunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

facebook messenger snapchat durum özelliği facebook yeni özellik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi