Facebook'un Yeni Haber Kaynağı Ortaya Çıktı!

Sosyal medya devi Facebook yeniliklerine devam ediyor ve kısa bir süre sonra yeni haber kaynağını sunmaya hazırlanıyor. İşte Facebook'un yeni haber kaynağı!

Facebook'un Yeni Haber Kaynağı Ortaya Çıktı!
Facebook'un Yeni Haber Kaynağı Ortaya Çıktı! Burak AYDIN
Bu içerik 1208 kez okundu.

Sosyal medya denilince akla gelen ilk platform olan Facebook kısa bir süre önce Hikayeler özelliğini Facebook uygulaması üzerinden sunmaya başlamıştı. Facebook'un bu özelliği kendi bünyesi üzerinden kullanıcıların tepkisini çekerken dünya genelinde pek çok kullanıcının Facebook uygulamasında bir roket simgesi belirdi. Facebook'un bu yeni roket simgesi Haber Kaynağı butonunun hemen yanına konumlandı.

 

Kullanıcılar ekranlarında yeni bir buton olan roket butonunun belirmesiyle birlikte kısa bir şok yaşamış olsalar da kısa bir süre içerisinde bunun Facebook'un yeni bir özelliği olduğunu anladılar. Facebook kullanıcıları bu özellikle birlikte alternatif yeni bir haber kaynağına erişiyor.

facebook-roket

Facebook'un bu butonu kullanıcıların daha önce görmediği ancak Facebook'un kullanıcıların beğeneceğini düşündüğü paylaşımları içeriyor. Roket'in içinde görülen bu paylaşımlar kullanıcıların daha önce gezdiği ya da gezdiği ve beğendiği sayfalara benzer içeriklerden popüler olan paylaşımları içeriyor.

facebook-roket

Facebook'un kullanıcılara yapmış olduğu bu yeni roket butonu yeniliği aslında Facebook'un ilk yeniliği değil. Daha öncesinde Facebook Haber Kaynağı için farklı bir test yapıyordu ve bu testi Android Beta programına dahil olan kullanıcılar arasında gerçekleştiriyordu. Ancak Facebook'un bu yeni deneyi Beta özelliklerini denemeyi aktif hale getirmeyen hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulmuş durumda. Bakalım Facebook bu yeni özelliği kullanıcılarına ne zaman sunacak?

facebook roket ios android haber kaynağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi