Facebook’un Yeni Reklam Formatı Kullanıma Sunuldu!

Sosyal medya devi Facebook bilindiği gibi sürekli olarak yeni reklam politikaları geliştirmeye devam ediyor. İşte Facebook’un yeni reklam politikası!

Facebook’un Yeni Reklam Formatı Kullanıma Sunuldu!
Facebook’un Yeni Reklam Formatı Kullanıma Sunuldu! Burak AYDIN
Bu içerik 530 kez okundu.

Sosyal medya denilince akla gelen ilk yer olan Facebook bir yandan kullanıcılara yeni özellikler sunmaya devam ederken bir yandan da gelirlerini arttırmak için yeni reklam politikaları izlemeye devam ediyor. Facebook’un, “collections” adındaki yeni reklam formatı Facebook tarafından kullanıma sunuldu. Facebook’un ürün merkezli “collections” politikası ile kullanıcılara daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmayı hedeflerken bir yandan da reklam veren işletmelerin mobil satışlarını arttırmayı amaçlıyor.

Facebook’un mobil ve video reklamcılığın yükselişine uygun olarak geliştirdiği “collections” ismindeki reklam formatı Facebook kullanıcılarının haber akışlarında gösterilmekte olan bir resim ya da videonun altında dört adet ürünün fotoğrafları yer alıyor. Facebook kullanıcıları bu reklama tıkladıklarında 50 adet yeni ürünün yer aldığı bir ürün kataloğuyla karşılaşıyor. Kullanıcılar belli bir ürüne tıkladıklarında ise ürünün satıcısının web sayfasına ya da mobil uygulamasına hızlıca yönlendiriliyor. Bakalım Facebook’un bu yeni reklam politikası kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaracak mı? 

sosyal medya facebook collections reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi