Filistinli Küçük Kızın Hikayesi 'Muna' TRT Ev Sineması Kuşağında İzleyiciyle Buluşacak!

Gazzeli küçük Muna'nın hikayesini konu alan "Muna" filmi 2 Ağustos Çarşamba günü "TRT Ev Sineması" kuşağında TRT 1 seyircisiyle buluşacak.

Filistinli Küçük Kızın Hikayesi 'Muna' TRT Ev Sineması Kuşağında İzleyiciyle Buluşacak!
Filistinli Küçük Kızın Hikayesi 'Muna' TRT Ev Sineması Kuşağında İzleyiciyle Buluşacak! Nehir Karakoçak
Bu içerik 535 kez okundu.

BASIN BÜLTENİ 1 Ağustos 2017

"TRT TV Filmleri Projesi" kapsamında çekilen 33 filmden biri olan "Muna", 2 Ağustos 2017 Çarşamba günü TRT1 ekranında yer alacak.

 

Senaryosunu Pınar Ordu, Nur Araboğa, Feza Doğru ve Ayşe Türk'ün kaleme aldığı film, savaşta ailesini kaybeden Gazzeli küçük Muna'nın hikayesini konu ediniyor. Yönetmenliğini Serdar Gözelekli’nin yaptığı "Muna"da, Leyla Göksun, Turgay Aydın, Kaan Çakır, Erkan Taşdöğen, Suzan Genç, Sabahattin Yakut, Leyla Erdoğan ve çocuk oyuncu Pınar Balkış rol alıyor.

 

Muna'nın yakınlarını ararken yaşadığı dramı ve hayata tutunmak için verdiği mücadeleyi anlatan filmin konusu şöyle: "Gazze'de yaşayan altı yaşındaki Muna ve ailesinin evine, İsrailli askerler tarafından baskın yapılır. Bu baskından çok iyi bir şekilde saklanarak kurtulan Muna, bir süre sonra sokaklarda ailesini aramaya başlar. Muna yaşlarında bir kızı olan ve kısa bir süre önce büyük bir felaket yaşayarak çocuğunu kaybeden Ela, savaş mağduru insanlara yardım etmek için Yeryüzü Doktorları’na katılarak İstanbul’dan Gazze’ye gelen bir cerrahtır. Ela ve Muna’nın yolları Gazze sokaklarında kesişir. Kendi ile çok mücadele eden Ela, küçük kıza yardım etmeye karar verir ama Muna’ya yardım etmek o kadar kolay değildir. Ela'yla birlikte Muna'ya yardım etmek isteyen, Doktor Ali ve onun arkadaşı Süleyman, bir süre sonra kendilerini de savaşın bir parçası olarak göreceklerdir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi