Galaxy Note 7 Değişim Programı Belli Oldu

Samsung, Galaxy Note 7 model akıllı telefon sahiplerini telefonlarını nasıl iade edeceklerini ve hangi koşulların sağlanacağını bir bildiri ile açıkladı. İşte detaylar..

Samsung, son çıkardığı amiral gemilerinden Galaxy Note 7 ile yaşadığı problemlerin ardından modeli piyasadan çekme kararı aldı. Satışı ve üretimi durdurulan Galaxy Note 7’nin bataryasında meydana gelen aşırı ısınma ve buna bağlı olarak patlama ihtimaline karşı telefonu satın almış olanların da geri iade etmesi istendi.

Ancak telefonu alanların kafasında nasıl olacağına dair soru işaretleri oluşmaya başladı. Samsung, hazırladığı değişim programı ile Galaxy Note 7 kullanıcılarının kafalarındaki soruyu cevaplamış oldu.

Kullanıcılara Farklı Seçenekler Sunulacak

Samsung’tan yapılan yazılı açıklamada Galaxy Note 7 kullanıcılarının 18 Ekim tarihinden itibaren değişim programından yararlanabilecekleri belirtildi. Hazırlanan program sayesinde hiçbir müşterinin mağduriyet yaşamayacağının belirtildiği yazıda kullanıcılara birden fazla seçenek sunuldu. Buna göre;

  • Galaxy Note 7 telefonunuzu teslim ettiğinizde 600 lira para ödemesi ile yeni bir Galaxy S7 Edge 32 GB sahibi olabileceksiniz.
  • Telefon istemeyen kullanıcılara ise 3.600 lira geri ödeme yapılabilecek. Bunun yanı sıra akıllı telefon ile satılan tüm aksesuarlarında ücretlerinin geri iade edileceği belirtiliyor.
  • Eğer operatör kampanyaları ile taahhütlü olarak Galaxy Note 7 aldıysanız hiçbir ceza ödemeden sözleşmeyi bozma hakkına sahip olacaksınız.

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı