Galaxy S8 Kırmızı Ekran Probleminin Çözümü

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinin bazılarında yaşanan kırmızı ekran sorunu çözüme kavuşturuldu.

Galaxy S8 Kırmızı Ekran Probleminin Çözümü
Galaxy S8 Kırmızı Ekran Probleminin Çözümü Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 920 kez okundu.

Güney Kore'li teknoloji firması Samsung'un amiral gemileri konumunda olan Galaxy S8 modelinde yaşanan kırmızı ekran sorunu kullanıcılar tarafından firmaya eleştiri odağı oldu. Bu durum için güncelleme yayınlayan Samsung, güncelleme sonrasında da bazı cihazlarda bu sorunu tam anlamıyla çözemediği ortaya çıktı.

Galaxy S8 modelinin ekranında yer alan beyaz renklerin kırmızı olarak görünmesi problemi güncelleme ile kısmen çözülmüş olsa da bazı ürünlerde sorun devam ediyor. Bu sorunla ilgili basit çözüm yollarını haberimizde işleyeceğiz.

Sorunun devam ettiği cihazlarda Ayarlar - Ekran - Ekran Modu bölümüne girerek 'Gelişmiş Seçenekler' bağlantısını kullanarak kırmızı, mavi ve yeşil tonlarının olduğu alana girip burada yer alan kırmızı tonununu azaltarak ta kırmızı ekran sorunu giderilmeye çalışılabilir. Bu ayar değişikliğine rağmen devam eden sorunlarda yine aynı kısımda bulunan "Ekran Renk Dengesi" ayarını hafif soğuk veya tamamen soğuk bölgeye çekerek bu sorunun önüne geçilebilmektedir.

Samsung'un Note 7 faciasından sonra uzun süredir beklenen Galaxy S8 modelinde yaşanan bu sorun elbette kullanıcıların canını sıkmaya yetti. Böylesi bir firmanın yaşadığı kabus dolu geçen yıl sonrası daha eksiksiz ve hatasız ürün çıkarması beklenirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi