Galaxy S8 Modelindeki Cihazlara da Bixby Geldiği Açıklandı

Samsung şirketi Galaxy S8 modeli ve de Galaxy S8+ modeli ile beraber bir de sanal asistanlardan Bixby‘i duyurmuştu.

Galaxy S8 Modelindeki Cihazlara da Bixby Geldiği Açıklandı
Galaxy S8 Modelindeki Cihazlara da Bixby Geldiği Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 538 kez okundu.

Samsung  şirketi Galaxy S8 modeli ve de Galaxy S8+ modeli ile beraber bir de sanal asistanlardan Bixby‘i duyurmuştu. 

Ancak Bixby uzun süredir kullanıcılarıyla buluşamamıştı. İngilizce komutları anlama sorunu yaşadığı dile getirilen Bixby sonunda kullanılabilir hale ulaştı!


iPhone'nin sanal asistanı Siri'ye rakip olması beklenen Bixby bir süredir test ediliyordu. Bu süreçte Samsung’un Bixby’yi bir türlü İngiliz diliyle uyumlu hale getirilemediği söylenmişti. Sesli olarak komut alması gereken bu akıllı asistanın İngilizce dilinde kelimelerin sıralanışı ve farklı aksanları algılama problemi Samsung’un başını ağrıtacak gibi görünüyordu. Sonunda bu sürecin sonuna gelindi. Samsung’un sanal asistanı Bixby, Galaxy S8 veGalaxy S8+ kullanıcıları için hizmete sunuldu.

Bixby’i kullanmaya başlamak için önce kurulumunu yapmanız gerekiyor. Bunun için ise Bixby için atanan tuşa basmanız ve beklemeniz yeterli. Ardından “Hi, Bixby” diyerek asistanı aktif duruma getirebilirsiniz. Telefonunuza dokunmadan komut vermenizi sağlayan, üçüncü parti uygulamalarla uyumlu hale getirilen ve daha hızlı cevap vermek üzere programlanan Bixby şimdilik sadece İngilizce dilini algılayabiliyor. Sanal asistanın diğer dillerle ne zaman uyumlu hale gelecegi şu an için belirsiz. 

bixby sanal asistan samsung
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi