Galaxy S9 Cihazının İşlemcisinde Seri Üretime Geçtiler

Galaxy S9 modelinin işlemcisi olarak gelecek Exynos 9810 işlemci için seri üretime geçildiği açıklandı.

Galaxy S9 Cihazının İşlemcisinde Seri Üretime Geçtiler
Galaxy S9 Cihazının İşlemcisinde Seri Üretime Geçtiler Mahmut Şahan
Bu içerik 741 kez okundu.

Galaxy S9 modelinin işlemcisi olarak gelecek Exynos 9810 işlemci için seri üretime geçildiği açıklandı. 10 nm'lik bir üretim sürecinin 2. jenerasyonu olarak gelecek işlemci, gerçekleştirilen iyileştirmelerle beraber Exynos 8895 modeline oran ile çok önemli derecede daha iyi  bir performans gösteriyor olacak.

İşlemcinin ise seri üretimine başlanmış olması, birkaç gün öncesinde ortaya çıkmış olan ''Galaxy S9 modeli bu defa erken gelecek'' şeklindeki dedikodularını da doğrulayan bir nitelikte. Ortaya çıkmış olan haberlere bakılırsa cihaz, bu defa Şubat ila Mart ayını  hiç bir şekilde beklemeden Ocak ayı içerisinde düzenlenecek CES fuarında resmi bir şekilde tanıtılacak.

Bir önceki çıkan modele oran ile yaklaşık %15 daha yüksek performans sağlayacağı açıklanan bu yeni işlemci, aynı zaman içerisinde verimlilik hususunda da önemli iyileştirmelerle gelmiş olacak. Tabii ki pek çok kişi bu sene 8 nm üretim süreci ile üretilen işlemcileri bekliyor olsa da, görünüşe bakılır ise 8 nm için en iyi bir ihtimalle Galaxy Note 9 modelini beklemek gerekli olacak.

Exynos 9810 modeli içerisinde ise nanometre değişmemiş olsa bile 3. jenerasyondan özel CPU çekirdekleri ile birlikte geliştirilmiş durumdaki GPU, 1.2 GBPS indirme ve de ilk defa 6CA desteğine sahip LTE modemle gelmekte. LTE modem farklılığına bakmış olduğumuzda Galaxy S8++ modeli ve Note 8 modeli içerisinde bulunan  Exynos 8895 işlemcisi içerisinde 1 Gbps bir indirme desteği sunmakta olan 5CA modem bulunuyordu. Şimdi de Exynos 9810 ile beraber bu seviye 1.2 Gbps‘e kadar çıkıyor.

samsung galaxy s9 işlemci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi