Galaxy S9 Modelinin Daha Hızlı Şarj Olacağı Açıklandı

Qualcomm şirketinin Hawaii etkinliği kapsamında Snapdragon 845 işlemcisi ile birlikte Quick Charge 4+ bizimle tanışmış olan bir farklı teknoloji olmuştu.

Galaxy S9 Modelinin Daha Hızlı Şarj Olacağı Açıklandı
Galaxy S9 Modelinin Daha Hızlı Şarj Olacağı Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 786 kez okundu.

Qualcomm şirketinin Hawaii etkinliği kapsamında Snapdragon 845 işlemcisi ile birlikte Quick Charge 4+ bizimle tanışmış olan bir farklı teknoloji olmuştu. Bu noktadan hemen sonra en fazla merak edilmiş olan, Quick Charge 4+’ın ilk önce hangi telefonda kullanılacak olduğu ve bunu tam olarak ne kadar efektif bir biçimde cihazla uyumlu duruma getireceği olmuş idi. İlk yanıt her zaman gerçekleştiği gibi Samsung Galaxy S9  modeli ile  beraber geldi.

Her zaman gerçekleştiği gibi Galaxy S9'un versiyonları Exynos ve de Snapdragon olmak üzre 2'ye ayrılacak. Bu özel versiyonlardan Snapdragon 845 işletim sistemi olanı ultra hızlı  bir şekilde şarj özelliğine sahip bulunacak. Exynos kısmında ise aradaki değişikliğin ne şekilde kapanacak olduğunu şimdilik bilmiyoruz ancak Samsung şirketi doğal bir şekilde 2 cihazın birbirinden çok değişik olmasını istemiyor olacaktır.

Yeni gelecek hızlı şarj teknolojisinin sayesinde Quick Charge 4 kullanımına göre %30 oranına ulaşan çok büyük bir bir hız sağlamış bir durumda olacak. Bu maksimum seviyede olan bir değer ve  de S9 modelinde olan cihazın bu değere ulaşabilecek olduğu da gelen bilgiler arasında yer almakta. Samsun şirketi hızlı şarj konusunda çok kararlı bir durumda gibi gözüküyor.

samsung galaxy s9 hızlı şarj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi