Galaxy S9 Modeliyle Beraber Yeni Dex Modelinin Tanıtılacağı Açıklandı

Samsung şirketinin Nisan ayında gerçekleştirdiği Galaxy S8 lansmanı kapsamında yeni akıllı telefonlarıyla duyurusunu yaptığı bir başka ürün ise, kullanıcıların akıllı özellikli telefonlarını adeta bir iş istasyonuna dönüştürmesini sağlamakta olan DeX oldu.

Galaxy S9 Modeliyle Beraber Yeni Dex Modelinin Tanıtılacağı Açıklandı
Galaxy S9 Modeliyle Beraber Yeni Dex Modelinin Tanıtılacağı Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 652 kez okundu.

Samsung şirketinin Nisan ayında gerçekleştirdiği Galaxy  S8 lansmanı kapsamında yeni akıllı telefonlarıyla duyurusunu yaptığı bir başka ürün ise, kullanıcıların akıllı özellikli telefonlarını adeta bir iş istasyonuna dönüştürmesini sağlamakta olan DeX oldu.

DeX'in sayesinde uyumlu olan  Galaxy serisindeki akıllı telefonlarını ( S8 modeli, S8+ modeli veyahut Note 8 modeli ) stand üstüne yerleştiren kullanıcılar, cihaza bağlamış oldukları ekran, fare ve de klavyenin sayesinde özel bir masaüstü bilgisayar deneyimini yaşayabilmekteler.

Bunun dahilinde Samsung şirketine yakın  olan kaynaklar tarafından, son dönemlerde yeni amiral gemisi modellerinden Galaxy S9 modeline odaklanan firmanın, gelecek sene cihaz ile beraber DeX’in çok daha gelişmiş bir versiyonunu duyuracak olduğu da iddia edilmekte.

DeX Pad şeklinde adlandırılan ve siyah renge sahip olan bu yeni ürün, Galaxy S9  modeli ve Galaxy S9 Plus modeliyle beraber kullanılabilecek. Bunun yanında Galaxy Note 8 modeli ve S8 modeli için Samsung  şirketinin tarafından uyumluluk sunulacak olduğu açıklandı.

Ürünün ayrıca DeX Pad şeklinde isimlendirme sebebi ise, yenilenmiş olan tasarım. Çünkü, Samsung şirketinin Dex Pad ile  beraber telefonun yuvaya belli bir açının yerine komple düz bir biçimde yerleştirilebilmesine olanak tanıyacağı da dile getirilmekte.

Bunun sayesinde kullanıcılar çalıştıkları esnada akıllı telefonun dokunmatik ekranı üzerinden yararlanıp, fare gereksinimini de tamamen ortadan kaldırabilecekler. Bu özellik asıl olarak mevcut, fakat telefon şu an içerisinde kullanılan Dex standı üstünde belirli bir açıda durduğundan dolayı kullanıcılar günlük yaşamda fazlası ile zorlanmakta.

samsung galaxy s9 dex pad
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi