Game Of Thrones'e Ait Kanalı Hacklediler

Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen televizyon kanalları arasından HBO'nun dosyalarını ele geçirmiş olan bilgisayar korsanları, kanala ait dizilerinin ve de özel dosyalarının yayımlanmaması amacıyla milyonlarca dolar tutarında fidye istedi.

Game Of Thrones'e Ait Kanalı Hacklediler
Game Of Thrones'e Ait Kanalı Hacklediler Mahmut Şahan
Bu içerik 512 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen televizyon kanalları arasından HBO'nun  dosyalarını ele geçirmiş olan bilgisayar korsanları, kanala ait dizilerinin ve de  özel  dosyalarının yayımlanmaması amacıyla milyonlarca dolar tutarında fidye istedi.

"Mr. Smith" kod adıyla HBO Üst Yöneticisi Richard Plepler'a atfen bir  video yayınlayan bilgisayar korsanları, istedikleri fidyenin 3 gün içinde  ödenmesini, aksi takdirde çaldıkları 1,5 milyon terabaytlık HBO yapımlarını ve  özel şirket verilerini internetten yayımlama tehdidinde bulundu.

"Sanal ortamda 6 aylık maaşlarının" yatırılmasını talep eden  korsanlar, korsanlık işinden yılda 12 ila 15 milyon dolar kazandıklarını savundu.

Korsanların ele geçirdiğini ileri sürdüğü belgeler arasında, kanalın  ünlü yapımı Game of Thrones'un (Taht Oyunları) yayınlanmamış bölüme ait  senaryonun, HBO'nun Başkan Yardımcısı Leslie Cohen'in e-posta yazışmalarının yer  aldığı belirtildi.

Korsanlar ayrıca Game of Thrones'da rol alan Peter Dinklage, Lena  Headey ve Emilia Clark gibi oyuncuların şahsi telefon numaraları ve e-posta  adreslerini ele geçirdiklerini de savundu.

HBO'dan yapılan açıklamada, e-posta sistemlerinin tamamına  sızılmadığı, polis ve siber güvenlik uzmanlarıyla yakın iş birliği içinde  soruşturma sürecinin devam ettiği kaydedildi.
 

game of thrones hack hbo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi