Geliştirdikleri Yazılımla Silikon Vadisi'ne Adım Attılar

İki genç şirketleri için geliştirdikleri yazılım sayesinde Amerika'nın ünlü slikon vadisine çağırıldırlar.

Geliştirdikleri Yazılımla Silikon Vadisi'ne Adım Attılar
Geliştirdikleri Yazılımla Silikon Vadisi'ne Adım Attılar Ezgi Eroğlu
Bu içerik 578 kez okundu.

Bilgisayar mühendisi 2 girişimci, işletmeler için geliştirdikleri 7/24 çalışan sanal satış personeli çözümüyle Silikon Vadisi'nin önde gelen şirketi San Francisco BoostVC'de hızlandırma programına kabul edildi.

Yazılım konusundaki ısrarlı çabaları, bilgisayar mühendisi 2 gence Silikon Vadisi'nin kapılarını açtı. Berk Taner ve Doruk Molo tarafından geliştirilen chatbot platformu LeadFlipABD'nin bu alandaki önde gelen hızlandırma programlarından biri olan San Francisco BoostVC'ye kabul edilerek önemli bir başarıya imza attı.

ABD PAZARINI TEST ETME İMKANI BULDUK

ABDdeki hızlandırma programları ve yatırımcıların büyük çoğunluğunun yatırımı ABD şirketleri üzerinden gerçekleştirmek istediklerine işaret eden Taner, "ABD'de şirket kurmamızda bu durum etkili oldu. Türkiye'deki şirketimizi kapatmadığımız için ilerleyen dönemdeki planımız, Ar-Ge faaliyetlerini ülkemizdeki firmamız üzerinden Türk yazılımcılarla gerçekleştirmek. ABD'deki şirket ile global müşterilere ulaşma ve pazarlama faaliyetleri yürütmeyi planlıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Projelerini hayata geçirme sürecinde aldıkları desteklere değinen Taner, "Aslında ODTÜ Teknokent firması değildik, İstanbul'da ofisimiz bulunuyordu. Fakat TÜBİTAK Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı desteği eğitimleri sırasında tanıştığımız mentorlarımızdan biri T-Jump programına başvurmamızı önermişti. T-Jump programı süresince gerek Ankara'da gerekse ODTÜ Teknokent'in San Francisco T-Jump ofisinde aldığımız eğitimler ve danışmanlıklar bizim için çok faydalı oldu. Böylece hem projeyi geliştirme hem de ABDpazarını test etme imkanı bulduk." diye konuştu.

Chatbotlar site veya Facebook sayfasına gelen ziyaretçiye talebi hakkında soruları sopru, cevaplarını gelen ziyaretçinin iletişim bilgileri ile not alıyor.

boostvc slikon vadisi teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi