Gençler Geleceğe Işık Tutacak

Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı araştırma olan Türkiye’deki Gençlerin İyi Olma Hali Raporu’nun açıklanması için geri sayım başladı. İçeriği ile toplumun her kesimine ışık tutacak, bilgi kaynağı niteliğindeki araştırma, geleceğin şekillendiricisi olacak gençlerin siyaset, eğitim, sağlık, güvenlik gibi konulara bakış açısını ölçüyor. Binlerce genç ile yürütülen rapor, 16 Mayıs Salı günü, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, Bilgi Üniversitesi akademisyeni Doç. Dr. Emre Erdoğan ve ünlü oyuncu Mert Fırat katılımıyla, 81 ilden gelen 300 gencin önünde açıklanacak.

Gençler Geleceğe Işık Tutacak
Gençler Geleceğe Işık Tutacak Tugrul Demir
Bu içerik 628 kez okundu.

 

Türkiye’de bugüne kadar yapılan ilk ve en geniş kapsamlı araştırma olan, Türkiye’deki Gençlerin İyi Olma Hali Raporu’nun sonuçları, gençlik haftasında 16 Mayıs Salı günü, 81 ilden gelen 300 gencin katılımıyla açıklayacak. Araştırma, Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarından Habitat Derneği ve Bilgi Üniversitesi akademisyeni Doç. Dr. Emre Erdoğan ile birlikte yürütüldü. Gençlerin iyi olma halinden yola çıkan raporda, iş hayatından sağlığa, yaşanılan şehirden güvenliğe kadar 63 başlıkta veriler toplandı. Yürütülen yeni politika ve projelere yol göstermesi amacıyla hazırlanan araştırma, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, Bilgi Üniversitesi akademisyeni Doç. Dr. Emre Erdoğan ve ünlü oyuncu Mert Fırat’ın katılımıyla Ankara Hilton Otel’de açıklanacak.

 

“Mevcut Durumu İyileştirmeyi Amaçlıyoruz”

 

Türkiye’deki gençlerin iyi olma halinden yola çıkan araştırma hakkında bilgiler veren Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, “Araştırmamızın temel nedeni, Türkiye’deki gençlerin mevcut durumunu görmek ve bunu kamu ile paylaşarak gençlik istek ve ihtiyaçları yansıtabilmek. Bugüne kadar bu boyutta önemli bir çalışma olmadı. Hedefimiz, araştırma sonucunda çıkan verilerin bir kaynak olarak kullanılmasını sağlamak ve gençlik bakış açısını, mevcut durumunun yansıtabilmek. Öte yandan, ortaya konulan mevcut durumu görmek ve iyileştirebilmek için yeni politikalar üretmek. İlerleyen dönemlerde yaptığımız bu çalışmanın Sivil Toplum Kuruluşları, özel sektör ve kamu çalışmalarına kaynak ve altlık oluşturabileceği kanaatindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi