Gençlerin Yeni İlgi Odağı: İstanbul Gençlik Festivali

Türkiye’nin en kapsamlı gençlik festivali olan İstanbul Gençlik Festivali 4 gün boyunca 288 bin genci ağırladı

Gençlerin Yeni İlgi Odağı: İstanbul Gençlik Festivali
Gençlerin Yeni İlgi Odağı: İstanbul Gençlik Festivali Tugrul Demir
Bu içerik 511 kez okundu.

Spor, kültür-sanat, teknoloji ve daha birçok alanda onlarca aktivitenin gerçekleştiği zengin etkinlik takvimiyle bu yıl herkesin kendinden bir şeyler bulabildiği tek festival olan İstanbul Gençlik Festivali 4 gün boyunca Yenikapı Meydanı Etkinlik Alanı’nında gençleri buluşturdu.

288 bin genci ağırlayan İstanbul Gençlik Festivali; spor aktiviteleri, bilgi yarışmaları ve Üniversiteler arası League of Legends Turnuvası gibi dolu dolu etkinliklerin ardından gençlerin yoğun ilgi gösterdiği MFÖ konseri ile son buldu.

Festival, bilgi yarışmalarından, sanal gerçeklik ve e-spor aktivitelerine kadar uzanan birçok farklı dalda faaliyete ev sahipliği yaptı.

Ortaokul öğrencisinden, üniversite sıralarındaki öğrencilere kadar her yaştan gencin akınına uğrayan İstanbul Gençlik Festivali’nde genç nesil, kendi takımlarını kurarak futbol ve basketbol turnuvaları düzenledi. Gençlerin sürpriz hediye kazandığı bu organizasyonlar festivalin en çok ilgi gören aktivitelerini oluşturdu.

Türkiye’nin en kapsamlı gençlik festivali gençleri birçok marka ve sivil toplum kuruluşu ile buluşturdu

İstanbul Gençlik Festivali’nde; 56’dan fazla sivil toplum kuruluşu, yayınevleri, dergiler, üniversiteler, eğitim kurumları, öğrenci platformları, iş-kariyer, kamu ve spor kurumları, geleneksel sanatlar ve el sanatları alanlarında faaliyet gösteren 300 katılımcıyla bir araya gelen gençler 4 gün boyunca bilgi ve eğlenceyi bir arada yaşadı.

Her yaştan kitlenin ilgi gösterdiği festivalde konuşan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlere sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışmalarının öneminden bahsetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi