Google Apps İsim Değiştirdi, G Suite Oldu!

Arama motoru Google'ın daha çok şirketler tarafından kullanılan Google Apps hizmeti isim değiştirdi ve yeni adıyla G Suite olarak hizmet etmeye devam ediyor.

Dünyaca tanınan teknoloji şirketi Google’ın daha çok işletmeler tarafından kullanılan Google Apps hizmetinin isminin değiştirildiği ve bu hizmetin bundan böyle G Suite olarak adlandırılacağı kullanıcılara duyuruldu. Yeni ismiyle G Suite’nin içerisinde Drive, Gmail ve Docs gibi popüler Google hizmetleri yer almaya devam edecek. İsim değişikliği hizmetin internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında da uygulanmış durumda. Google bu değişikliği kullanıcılarına hem hizmetten hem sosyal medya hesaplarından hem de mail atarak duyurdu.

Birçok önemli işletmenin kullandığı eski adıyla Google Apps yeni adıyla G Suite, çok önemli bir hizmet olarak anılıyor. G Suite ile birlikte işletmelere ofis yazılımları, ortak çalışma alanları, iletişim ve organizasyon, depolama ve tüm bu özellikleri kontrol edebilme olanağı sunan Google, şuanda eski adındaki hizmete göre yeni adı G Suite ile yeni bir özellik kullanıcılara sunmuyor.

Ek bulut alanı kiralama ve abonelik benzeri özelliklerle önemli gelirler elde eden Google için G Suite çok önemli bir hizmet.  Ancak yeni isimle birlikte yeni hiçbir özelliğin gelmemesi kullanıcılar tarafından ilginç bulundu. Kullanıcılar G Suite’e yeni özelliklerin eklenmesini de bekliyor. Google bakalım önümüzdeki günlerde yeni isim verdiği hizmetine ek özellikler dahil edebilecek mi hep birlikte göreceğiz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı