Google Aramalarda Doğru Bilgi Dönemine Geçiyor!

Google'ın geçtiğimiz yılın sonlarında test etmeye başladığı aramalarda doğru bilgi dönemi artık küresel anlamda sunuldu!

Google Aramalarda Doğru Bilgi Dönemine Geçiyor!
Google Aramalarda Doğru Bilgi Dönemine Geçiyor! Burak AYDIN
Bu içerik 739 kez okundu.

Google'ın kısa bir süre önce denemeye başladığı arama sonuçlarında doğruluk uygulaması sonunda dünya genelinde kullanıma sunuldu. Google'ın öncelikli olarak sağlıkla ilgili konularda yazılmış pek çok haber ve makale için başlattı.

Google'ın bu yeni doğrulama sistemiyle birlikte içerikler Google ile anlaşmada olan bilgi doğrulama hizmeti veren çok sayıda kuruluşla iş birliğine gidiyor ve arama sonuçlarında ve haberlerde bilgi doğrulama (fast check) imkanı sunuyor.

Bilindiği gibi internet üzerinde doğru bilinen yanlış bilgiler çok fazla bu sebeple internet üzerinden kullanıcılar pek çok yanlış bilgiye diye inanabiliyor.  Google'ın bu yeni uygulamasıyla birlikte artık Google'ın anlaşma sağladığı şirketlerce doğruluğu onaylanmış içerikler ve sonuçlar artık aramalardan çok daha yukarılarda yer alacak.

google-aram

Google'ın bu uygulaması ilk olarak Brezilya'da test edilmeye başlanmıştı. Yapılan bu testlerde başarıya ulaşılmasının ardından dünya genelinde de kullanıma sunacağını açıkladı. Bakalım Google bu anlamda dünya genelinde başarıya ulaşacak mı?

google fast check google arama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi