Google Aramalarında Mobil Devrimi Geliyor

Google tarafından arama sonuçlarında kullanılmak üzere geliştirilen mobil endex algoritması tanıtıldı.

Uzun süredir üzerinde çalışılan aramalarda mobil endex yeniliğine göre sıralama algoritmasında nihayet sona gelindi. Bununla birlikte bazı bölgelerde mobil endexe göre arama sonuçları sıralanmaya başlandı.

Akıllı telefon kullanımının hızla arttığı bu dönemde internet kullanımının yarısından çoğunun mobil platformlardan gerçekleşmesi arama motoru devi Google’ın da bu alanda çalışma yapması zorunluluğunu doğurdu. Yıllardır Google arama sistemi masaüstü sistemlerinin algoritmasını kullanmaya devam ederken Google devrim gibi bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Google geliştirdiği yeni mobil endex algoritmasını kullanmak için test aşamalarını yürütüyor. Aramalarda mobil öncelikli sıralama algoritmaların geliştirildiği bununla birlikte uygulamalarda da aynı sistemin kullanılacağı bildirildi. Böylelikle artık Google, bir sitenin aramalardaki pozisyonunu sitenin mobil versiyonundaki içeriğine göre değerlendirecek.

Google‘ın bu algoritması için internet üzerinde bulunan web sitelerinin hemen hemen yarısı hazır değil. buna istinaden Google, bu algoritmayı tamamen yerleştirmek için bir süre daha bekleyecek ve test aşamalarına devam edecek. Zamanı geldiğinde de mobil arama endexi masaüstü endexin yerini tamamen alacak.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı