Google Assistant Herkesi Şaşırtmayı Sürdürmekte

Google şirketinin sesli kişisel asistanlarından biri olan Google Assistant, kendi kendisine öğrenebilme konusundaki özelliğinin sayesinde artık fazlası ile mantıklı tepkiler vermekte ve de gören herkesi şaşırtmakta.

Google Assistant Herkesi Şaşırtmayı Sürdürmekte
Google Assistant Herkesi Şaşırtmayı Sürdürmekte Mahmut Şahan
Bu içerik 739 kez okundu.

Google şirketinin sesli kişisel asistanlarından biri olan Google Assistant, kendi kendisine öğrenebilme konusundaki özelliğinin sayesinde artık fazlası ile mantıklı tepkiler vermekte ve de  gören herkesi şaşırtmakta.

Geçmiş olduğumuz günlerde Android TV içerisinde de çalışacak olduğu açıklanmış durumdaki Google Assistant’ın 2016 senesinde kurmuş olduğu WaveNet isimli yeni sisteminin sayesinde artık eskisine oran ile çok daha kaliteli bir durumdaki ses tonuna sahip bulunduğunu da söylememiz olanaklı.

Google Pixel 2 modeli ve de  yeni Google Home modeliyle ilgili ürünlerinin tanıtılması ile beraber artık çok daha önemli duruma geldi ayrıca Google firmasının çalışmaları ve de WaveNet’in kendi kendisine öğrenebilmekte bulunan bir sistem olması nedeniyle çözülmüş gibi görünmekte.

 

Kullanıcılardan gelmeye başlayan yorumlar ise kişisel asistanın artık fazlası ile akıllı bir duruma geldiğinin yönünde. Eski dönem içerisinde konuştuklarınızı anlasa bile Apple şirketinin Siri’sinde olduğu gibi akıllı bir şekilde cevaplar vermekten fazlasıyla uzak bulunan asistan artık esprilere bile karşılık verebilir bir hale geldi. Bu ise kullanıcıların tarafından fazlası ile hoş karşılanmakta.

Son olarak ise WaveNet’in sadece Japonca ve de Amerikan İngilizcesiyle çalışmakta bulunduğunu belirtmemiz gerekli. Yani seslendirme de gerçekleşmiş olan iyileştirmeleri bu 2 dil seçeneğinin dışındaki hiçbir  tane seçenekte algılamak halen olanaklı bir durumda değil.

google google assistant wavenet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi