Google Chrome Hızlandı!

Google'ın sevilen interent tarayıcısı Google Chrome kullanıcıalr tarafından çok sevilse de Google Chrome'un en çok şikayet edilen tarafı hız sorunuydu. Google yaptığı son açıklamayla Google Chrome'u hızlandırdığını açıkladı!

Google tarafından yayınlanan ve gerek mobilde gerekse masa üstünde dünyada en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome sadeliği ve kolay kullanımı sayesinde kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Google’ın sevilen internet tarayıcısı Google Chrome kullanıcılar tarafından çok sevilip kullanılsa da en başında optimizasyon sorunlarıyla boğuşuyordu. Kullanıcılar tarafından en başından beridir dile getirilen bu sorunları Google bir türlü çözüme kavuşturamamıştı. Görünüşe göre Google kullanıcıların en büyük sorunu olan optimizasyon sorunlarını bu sefer gerçekten çözecek.

Büyük Ölçüde Hız Artışı Sağlandı!

Google Chorome’un 64 Bit sürümünün 53. versiyonu ve 32 Bit sürümünün 54. versiyonunda Wnidows için Google Chrome’da yaklaşık yüzde 17‘lik bir hız artışı sağlandı. Google Chrome’da ayrıca yüzde 15 oranında yeni sekme açımında hız sağlandı. Ayrıca yeni Google Chrome’da sayfalar yüzde 6 oranında daha hızlı açılacak.

Yeni Bir Teknoloji Değil!

Google Chrome’da yaşanılan bu performans artışının altında PGO – Profile Guided Optimization adında bir teknoloji bulunuyor. Bu teknoloji ilk olarak Google Chrome‘da kullanılmıyor. Daha öncesinde Microsoft‘un Visual Studio‘da geliştirici seçeneklerinde de kullanılan bu teknolojinin Google’ın popüler internet tarayıcısı Google Chrome’da kullanılmamış olması ise bir hayli ilginç. Bakalım Google’un yeni Google Chome’ları ne zaman çıkacak ve bu hız artışları kullanıcılara yansıyacak mı?


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı