Google Daydream View sanal gerçeklik gözlüğü tanıtıldı

Google, tüm sanal gerçeklik gözlüklerinin pabucunu dama atacak olan yeni gözdesi Daydream View’in tanıtımını gerçekleştirdi. Teknik özellikleri ve fiyatı ile büyük ilgi gören Google Daydream View piyasaya çıkacağı günü bekliyor.

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, sanal gerçeklik gözlüğü Google Daydream View’i Mayıs ayında duyurmuştu. Google, gözlüğün tanıtımını düzenlediği lansman ile bugün gerçekleştirdi.

Bugüne kadar piyasaya sürülen sanal gerçeklik gözlükleri arasında farkını ortaya koyan ve oldukça beğeni toplayan Google Daydream View hakkında incelemeyi sizin için yaptık. İşte Google Daydream View fiyatı ve teknik özellikleri;

Google Daydream View Teknik Özellikleri

Google’ın son gözdesi olan Daydream View, bugüne kadar satışa çıkan tüm sanal gerçeklik gözlüklerinin karışımı olarak açıklanıyor. Görüntü kalitesi açısından farkını hemen ortaya koyan Daydream View, video oyunlarında ise oyun konsolu kalitesini sizlere sunmayı başarıyor. Özellikle 360 derece içerikleri ve spor oyunlarında farkını ortaya koyacak olan Daydream View, VR içeriklerinin yanı sıra tam bir gerçeklik yaşatmak için geliyor.

Google Daydream View’in ilk kullanılacağı telefonlar ise Google Pixel ve Google Pixel XL olarak açıklandı. Bir süre sonra ise tüm Android işletim sistemli telefonlarda kullanılmaya başlayacak. Gözlükte ilk dikkati çeken detaylardan biri fazlasıyla konforlu olması. Piyasada bulunan birçok sanal gerçeklik gözlüğü bu açıdan uzun süre kullanılamıyor ve rahatsızlık veriyor. Gün içerisinde uzun zaman kullanımı amaçlayan Google Daydream View, kullandığı yumuşak kafa bandı sayesinde sizi hem terletmiyor hem de sıkmayarak rahatsızlık vermiyor.

Google Daydream View Fiyatı

Üzerinde bulunan butonlar sayesinde ise kolay kontrol imkanı sağlayan gözlük, gözlük gözünüzdeyken bile kolay kontrol edebilmenizi sağlıyor. Google Daydream View satışa 79 dolarlık etiketle çıkmaya hazırlanıyor.


Etkinlik Ajansı