Google Duo uygulaması yayınlandı!

Google markasının son zamanlarda yoğun ilgi duyduğu mesajlaşma uygulaması olan Google Duo sonunda yayınlandı!

Google tarafından Google I/O etkinliğinde birçok uygulama, işletim sistemi ve teknoloji tanıtılmıştı. Bu konular hakkında birçok açıklama, 3 ay içerisinde yapıldı veya tanıtıldı. Sonunda merakla beklenen Google Duo mesajlaşma uygulaması da gün içerisinde kullanıcılara sunularak kullanıma açıldı!

Google Duo nedir?

Google tarafından geliştirilen özel bir mesajlaşma servisidir. Onlarca ve hatta yüzlerce mesajlaşma uygulaması bulunurken, Google bu servisi kullanıcılara sunarken farklı bir fikir ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Çünkü uygulama içerisinde farklı bir iletişim dinamiği bulunuyor.

Karşı tarafa yaptığınız bir arama sırasında sizin kameranız aktif olarak görüntüyü stream etmeye başlıyor. Yani aramak istediğiniz kullanıcı, sizin görüşme isteğinizi daha kabul etmeden ona görüntünüz iletiliyor. Buda tahmin edeceğiniz üzere güzel bir dinamiği ortaya çıkarmış oluyor.

Böyle bir iletişim sırasında yüksek internet kullanımı olacağı düşünülse de Google tarafından bunun için ciddi optimizasyonlar geliştirilmiş ve veriler düşük boyutlarda olacak şekilde iletilmesi hedeflenmiş olduğu söyleniyor. Şuan itibari ile tüm dünya üzerinde Google Duo indirebilir olduğu ancak bazı ülkelerde indirme seçeneğinin kısa süreli pasif olduğunu da hatırlatalım.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı