Google Haritalar ve Takvim uygulamaları birleşiyor

Google'ın haritalar ile takvim uygulamasının birleştirilmesi kullanıcılar tarafından olumlu bulundu.

Google, bir süredir üreticilik alanındaki uygulamalara farklı yenilikler getirmenin hesabını yapıyordu. Son olarak haritalar ve takvim uygulamalarının birleştirilmesi ile ortaya kullanıcı odaklı, günlük yaşam için kolaylık sağladığı görülen bir ortaklık ürünü çıktı.

Şuan için sadece Android üzerinde bu birleşme işlemi gerçekleştirildi. Google Haritalar (Maps) ile Takvim (Calendar) birleşerek farklı farklı randevuların ne zaman, nerede olduğunu bir görsel hatırlatıcı oluşturarak kullanıcıya sunuyor. Bu birleşimi kullanabilmek için her iki uygulamaya da aynı hesap üzerinden bağlanılmış olması gereksinimi mevcut. Bunun dışında bu ortak sistemin kullanımı oldukça rahat.

Yapmanız gereken tek şey uygulamanın Takvim girişinde “Nerede” yazan yere randevunuzun hangi mekanda olduğunu girmeniz olacak. Google’ın Keyword bloğu üzerinde yayınlanan habere göre bu işlem yeterli.

Daha önceden de buna benzer uygulamaları görmüştük ancak ilk kez takvim uygulaması haritalar uygulamasına bilgi akışı sağlayan hoş bir görsel hatırlatıcı çıkarıldı.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı