Google İçin 2. Bir Rekor Cezanın Gelebileceği İddia Ediliyor

Avrupa Birliği’nde görevli (AB) anti-tröst denetleyicileri, Android mobil işletim sistemi ile alakalı davada Google şirketini 2. defa rekor düzeydeki bir para cezasına daha çarptırabilir.

Google İçin 2. Bir Rekor Cezanın Gelebileceği İddia Ediliyor
Google İçin 2. Bir Rekor Cezanın Gelebileceği İddia Ediliyor Mahmut Şahan
Bu içerik 615 kez okundu.

Avrupa Birliği’nde görevli (AB) anti-tröst denetleyicileri, Android mobil işletim sistemi ile alakalı davada Google şirketini 2. defa rekor düzeydeki bir para cezasına  daha çarptırabilir. 

AB yetkilileri, davayla ilgili ikinci bir görüş alabilmek için bir uzmanlar kurulu görevlendirdi. Avrupa Birliği’nin (AB) anti-tröst denetçileri, Android mobil işletme sistemi ile ilgili davada Google’ı ikinci kez rekor düzeyde bir para cezasına çarptırabilir. AB yetkilileri, davayla ilgili ikinci bir görüş alabilmek için bir uzmanlar kurulu görevlendirdi.

Avrupa Komisyonu, geçen yıl nisan ayında Google’ı daha üstün nitelikli Android mobil işletme sistemini kullanarak rakiplerinin rekabet olanaklarını zayıflatmakla suçlamıştı. AB rekabet kurulunun yeni girişimi, Android’in büyük büyüme potansiyeli nedeniyle Google için daha büyük bir risk oluşturabilir. Android davasında olası para cezasının 2.4 milyar Euro’yu (2.7 milyar dolar) geçmesi bekleniyor.

google ab ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi