Google Maps Uygulamasına Park Yeri İşaretleme Özelliği Eklendi

Yandex Haritalar ile büyük bir rekabet içerisinde olan Google Maps yahut Google Haritalar, yeni bir güncellemeye imza atarak uygulamada birtakım özelliklerini geliştirdi. Artık, çoklu dil özelliği ile mekan yorumları görülebilecek...

Google Maps Uygulamasına Park Yeri İşaretleme Özelliği Eklendi
Google Maps Uygulamasına Park Yeri İşaretleme Özelliği Eklendi Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 1254 kez okundu.

Google, son dönemde ürünlerini güncellemeye doymayan şirketlerden bir tanesi. Apple gibi, sürekli güvenlik güncellemeleri değil de; daha çok işlevsel ve dişe dokunur güncellemeler vermeyi tercih eden Google’ın, son dönemde Yandex’in haritalar uygulaması ile rekabette olduğu aşikar. Bilindiği gibi Yandex, her ülkeye özel seslendirmeyle trafik ve navigasyon işini layıkı ile halledebiliyor; Google ise Yandex’in yükselişinin önüne geçmek amacıyla, Google Maps uygulamasına birtakım özellikler kazandırmış gibi görünüyor.

Bu özelliklerden biri, uygulamada, harita içerisindeki mekanların kapsadığı yorumlara erişebilmeniz yönünde; ancak bu erişime çoklu dil seçeneği de entegre edilmiş. Yani, herhangi bir ülkedeki mekanın yorumları İngilizce yazılmış olsa da, rahatlıkla bu yorumu Türkçe olarak okuyabiliyorsunuz.

Yorumlar, Google Translate ile çevrildiği için çoğu zaman, çoğu dilde pek anlamlı çeviriler çıkmıyor karşınıza ancak özellikle İngilizce’den Türkçe’ye çevirilerde sıkıntısız ve anlamlı cümleler çıktığını belirtmemiz mümkün.

Son olarak uygulamada bazı fonksiyonel ve güvenlik konularında güncellemeler olduğu da belirtilmiş.

Sizce Google Maps güncellenmeye devam edecek mi?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi