Google, mobil aramalara “Telefon” menüsünü getirdi

Google kullanıcılarına sunmuş olduğu kolaylıklar içerisine bir yenisini daha getirdi. Arama sonuçlarının olduğu bölüme "Telefon Modu" özelliği eklendi.

Google‘ın mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı açıp herhangi bir arama yapmak istediğinizde Haberler, Videolar, Uygulamalar, Haritalar gibi kategorilere ayrılmış sekmelerin olduğunu biliyorduk. Şimdi bu sekmelere bir yenisi daha eklenerek Telefon sekmesi eklendi. Bu sekme üzerinden herhangi bir aramayı yüklü olan uygulamalar arasında bulmaya yardımcı oluyor.

Google’ın yeni Telefon kategorisi özelliğinden yararlanabilmek için aramada çıkan sonuçların telefonunuzda yer alan uygulamalar ile eşleşmesi gerekli. Örnek Snapchat araması yapalım çıkan sonuca ulaşması için bu uygulamanın cihazda yüklü olması şart.

Yeni gelen bu özellik Android işletim sistemine gelirken, kullanıcıların internet bağlantısı olmasa bile çalışabilir durumda olması gayet iyi. Ayrıca isteyenler varsa eğer uygulamaları engelleyerek bazı uygulamaların arama sonuçlarında çıkmasını anında engelleyebilirsiniz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı