Google News Bir Kez Daha Güncelleniyor

Google, algoritmasını webmaster ve web sitesi sahipleri için sıklıkla değiştiren bir şirket ve bu kez de Google News için bir atak yapmaya hazırlanıyor. Bu atak, özellikle kopya içerik ve gereksiz eşleşmeleri önlemek adına olacak...

Google News Bir Kez Daha Güncelleniyor
Google News Bir Kez Daha Güncelleniyor Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 704 kez okundu.

Türkiye’de Google News, uzun süredir kullanılıyor ve ana sayfasını Google yapan pek çok insan da bu haberlerden sıklıkla yararlanabiliyorlar; ancak son zamanlarda ajanslardan gelen haberlerin pek çok siteye “aynı” biçimde aktarılması, News okurlarının canını sıkmış görünüyor ki Google buna bir el atma ihtiyacı hissediyor.

Dünya çapında bir güncelleme yapacak olan Google, bu güncellemesi ile birlikte artık ajans haberlerini engelleyecek gibi görünüyor. Örneğin, Türkiye’de Anadolu Ajansı’ndan yayınlanan bir haberin, pek çok haber sitesine uyarlanarak yahut biraz değiştirilerek düştüğünü görebiliyoruz ancak artık “News” bölümünde bu haberler görüntülenmeyecek.

Elbette, bu durumun News’te site sahibi olan pek çok insanı üzeceği de aşikar. Google’ın özgün içerik konusundaki dikkati ve titizliği, uzun zamandır tartışılıyor ancak bu haberle birlikte; bu tartışmaların da sonlanacağı düşünülüyor.

Siz, Google’ın bu değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi