Google Niçin 30 Ağustos'u Kutlamadı?

Her ülkeden pek çok günü kutlamakta olan Google, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ise boş geçti.

Google Niçin 30 Ağustos'u Kutlamadı?
Google Niçin 30 Ağustos'u Kutlamadı? Mahmut Şahan
Bu içerik 457 kez okundu.

Her ülkeden pek çok günü kutlamakta olan Google, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı  ise boş geçti. 

Dünyanın neredeyse hizmet vermediği hiçbir ülkenin olmadığı Google, bazı önemli olayları ve kişileri anmak için doodle hazırlar. doodle’ın üzerine tıkladığınızda ise o özel güne ait bilgilerin yer aldığı Wikipedia sayfasına yönlendirir. Fakat dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, Google, dün büyük bir coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’yla ilgili bir kutlama yapmadı.

Google’ın bu tavrı, aslında ülkemize has bir durum değil. Google, politikaları gereği bir milletin savaşta elde ettiği büyük zaferleri kutlamıyor. Çünkü bir milletin savaştaki büyük zaferi, diğer milletin de ağır bir yenilgi ve kayıplar verdiği anlamına geliyor. Yani Google eğer bunu kutlamış olursa bizi onore eder, fakat diğer milletlerin verdiği ağır kayıplara karşı duygusuzca hareket etmiş olur.

Google’ın bu uygulaması elbette yalnızca bize özel değil, aynı durum tüm dünyadaki ülkeler için geçerli. Fakat yine de sizin bu konuyla ilgili bir düşüncenizin olabileceğini düşünüyorum. Aşağıdaki yorum kısmından fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim. 

google 30 ağustos doodle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi