Google Pixel İle Root İşlemi Kolaylaşacak!

Google, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü yeni nesil akıllı telefonu Pixel’i satın alan kullanıcılarına büyük bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

Google, yeni amiral gemileri Pixel ve Pixel XL için hazırladığı sürprizleri duyurdu.

Hazırlanan sürprize göre iki telefonda kullanıcılara boot kilidi olmadan sunulacak. Boot kilidi olmayan telefonlara rahatlıkla root işlemi uygulaması yapılabilecek. Root işlemi bilindiği gibi telefon üzerinde hazırlanan yazılımın sunduğu hizmetlerden çok daha fazlasını yapabilmenizi sağlıyor.

Boot Kilidi Olmayan Pixel Geliyor

Boot kilidi olmayan yeni akıllı telefonlar sayesinde popüler işletim sistemlerinden Cyanogen Mod’u hiçbir sorun yaşamadan yükleyebileceksiniz. Ayrıca Android işletim sistemi üzerinden çok daha fazla uygulamayı yönetebileceksiniz.

Ancak kullanıcıların dikkatli olması gereken bir konu var ki o da root işlemi yapılan telefonların güvenlik açısından çok daha zayıf olması. Güvenlik risklerinin yanı sıra bu işlem oldukça zorlayıcı olabiliyor ve birçok kullanıcı bu zorlukla baş etmekten rahatsızlık duyuyor.

Ancak Google’ın Pixel ve Pixel XL modellerinde root işlemlerinin birkaç dakika da yapılacağı öğrenildi. Telefonunu daha kişisel ve daha profesyonelce kullanmak isteyenler, google’ın bu sürprizi karşısında oldukça memnun olacaklardır.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı