Google Pixel'de LG'nin OLED Ekranları Kullanılacak!

Google'ın kısa bir süre içerisinde çıkartacağı yeni akıllı telefonu Google Pixel 2'de LG'nin OLED panellerinin kullanılabileceği ortaya çıktı!

Google Pixel'de LG'nin OLED Ekranları Kullanılacak!
Google Pixel'de LG'nin OLED Ekranları Kullanılacak! Burak AYDIN
Bu içerik 553 kez okundu.

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android'in mimarı olan Google'ın yeni akıllı telefonu Google Pixel kullanıcılar tarafından sevilmişti. Google'ın bu yeni akıllı telefonu Google Pixel'in yeni modeli Goolg Pixel 2 beklenirken Google Pixel 2 ile ilgili olarak müthiş bir iddia geldi.

google-oled

Güney Kore'den gelen iddialara göre Google, LG'ye kavisli formda LG OLED ekran siparişi verdi ve bu sayısı belli olmayan sipariş için 880 milyar dolarlık bir ödeme teklif ettiği iddia ediliyor.

Ayrıca iddiaların devamında Güney Koreli teknoloji devi LG'nin, Google'ın bu teklifine henüz cevap vermediği ancak ilerleyen günlerde bu işi almak için gerekli adımları atacağı söylense de LG Electronics'in bu denli yüksek OLED ekran ihtiyacını karşılayamayacağı da dile getiriliyor.

Google ile LG arasında OLED pazarlığı sürerken Google'ın henüz OLED ekranların teknik özelliklerini ve boyutunu da LG'ye bildirmediği söyleniyor.

google- oled

Bilindiği gibi bir başka teknoloji devi olan Apple' yeni iPhone modelinde kullanmak üzere Samsung'a 70 milyon adet OLED siparişi vermişti. Apple'ın da bu anlamda kavisli OLED ekran siparişi vermesiyle birlikte 2018 yılının artık OLED ve kavisli akıllı telefonlarının yılı olması bekleniyor. Google'ın da OLED ekranlarda ısrar etmesi bu iddialı güçlendiren nedenlerden birisi olarak gösteriliyor. 

google oled lg google pixel google pixel 2
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi