Google Play Music Yapay Zeka İle Yenileniyor!

Arama motoru devi Google, yapay zeka alanında yaptığı çalışmaları kendi servislerine bir bir eklemeye devam ediyor. Google Play Music uygulaması da yapay zekadan nasibini alanlar arasına girdi.

Google‘ın yapay zeka teknolojileri arasında yaptığı çalışmalar devam ediyor. Bununla birlikte dev firma, kendi servislerinde yapay zekayı etkin bir biçimde kullanmak için test aşamalarını da hızlandırdı. Firmanın geliştirdiği yapay zeka teknolojisinden nasibini alan son uygulama Google Play Music oldu.

Uzun süredir güncelleme almayan Google Play Music, farklı işlevsel özellikleri bünyesine katacak yeni bir güncellemenin eşiğinde. Google tarafından yapılan açıklama ile birlikte Google Play Music uygulaması android, iOS ve web sürümleri için yapay zeka ile donatılan bir tasarımla güncellenecek.

Yapay zeka teknolojisinin yer aldığı Google Play Music artık çok daha akıllı olacak. Nerede olup ne yaptığınızı fark edecek olan uygulama hava durumu tahmini ile de size özel şarkı tavsiyeleri sunacak.

Play Music İnternet Olmadan da Çalışabilecek

Google Play Music gelecek olan güncelleme ile ana sayfasında en çok kullandığınız listeler yer alacakken, yeni dinlediğiniz bir sanatçı için size popüler parçaların tavsiyesini de sunacak. Ayrıca internet bağlantısı olmasa da son dinlenen parçalar üzerinden yeniden kullanım imkanı kullanıcıya sunulacak.

Apple Music ve Spotify uygulamalarına alacağı yeni güncelleme ile büyük bir rekabet getirecek olan Google Play Music, kademeli olarak önümüzdeki haftadan itibaren kullanıcılara sunulmaya başlanacak.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı