Google Play Store Bir Türlü Durmuyor

Google şirketinin tarafından her sene yapılan Playtime etkinliği kapsamında Google Play Store'un hakkında çok önemli duyurular gerçekleştirildi.

Google Play Store Bir Türlü Durmuyor
Google Play Store Bir Türlü Durmuyor Mahmut Şahan
Bu içerik 848 kez okundu.

Google şirketinin tarafından her sene yapılan Playtime etkinliği kapsamında Google Play Store'un hakkında çok önemli duyurular gerçekleştirildi. Bu senenin başı itibariyle uygulama mağazasının %30’luk bir kısmının üstünde büyüme göstermiş olduğu vurgulanmakta.

Platformun sayesinde geliştiricilerin aylık 1 milyon doların üstünde bir kazanç sağlamış olduğu belirtiliyor. Öte yandan, küresel açıdan daha önce yüklü  bulunan uygulamalar hariç tutulup, kullanıcıların aylık 8 milyardan daha çok yeni uygulama yükleyebilmesi yapıldığınında altı çizilmekte. Kısaca açıklamak gerekirse, geliştiricilere mağazası içerisinde işlerin iyi gitmekte olduğu ve ekosistem üzerine yatırımların devam ettirilmesi konusunda desteklerini hiç bir şekilde esirgememeleri konusundaki mesaj verilmekte.

Aylık olarak 1 milyar civarında aktif kullanıcısı yer alan Android mağazası için firma, dünya üzerindeki en büyük uygulama dağıtım platformunun ifadesini kullanmakta. 2016 senesi içerisinde kullanıcıların 82 milyon kez uygulama yüklemiş olduğu ve  de aylık 8 milyarlık gidişatı sürerse mağazanın  daha önceki rekoru bu sene geçebilecek olduğu da belirtilmekte.

Ek bir şekilde firma, geliştiricilerin uygulama kalitelerini takip etmesi, kaliteyi daha fazla çoğaltması ve de  aynı zaman içerisinde uygulamalarını test edebilmesi amacıyla yeni Google Play ve de  Google Play Console özelliklerini sunmuş bir halde. Öte taraftan, mağazanın ekosistemi içerisinde güvenliği çoğaltmak amacı ile önleyici önlemlerin alınması istendiği paylaşılmakta.

google android play store
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi