Google Play Store Yeni Sürümünde Dil Sorunu Görüldü

Google Play Store'a gelen en son güncelleme ile birlikte Türkçe olan uygulama mağazasının İngilizce diline döndüğü belirtiliyor.

Google‘ın android uygulama mağazası Play Store geçirdiği son güncelleme ile birlikte kullanıcılardan uygulamanın Türkçe dilinin değiştiğine dair şikayetler görülmeye başladı. Bununla birlikte yaşanan dil sorununun çözümü için bir çok öneri sunulsa da farklı uygulamaları yükleyerek çözüm üreten önerilerin dikkate alınmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Bununla birlikte Google, bu durumun farkına vardı ve Türkçe dil sorunun çözümü için yeni bir güncelleme geliştirme aşamasında. Şuan için beta sürümü yayınlanan güncellemenin kısa süre içinde  tam uygulama sürümüyle gelmesi bekleniyor.

Google Play Store Türkçe Dil Nasıl Yapılacak?

Haberimizin ilk cümlelerinde bahsettiğimiz üzere bu durumdan kurtulmanın bir çok yolu mevcut. Ancak bizim şuan için önerdiğimiz en güvenli yol Play Store güncellemesini geri almak.

Android cihazınızda Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store bölümüne gelerek sağ üst bölümde çıkacak olan üç nokta bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Burada açılacak seçeneklerden “Güncellemeleri Kaldır” bağlantısına tıklayarak Google Play Store’un İngilizce olmasını sağlayan güncellemeyi geri almış olacaksınız.

Yapacağınız bu işlem sonucunda sık sık uygulamanın güncellenmesi gerektiğine dair uyarı alacaksınız. Ancak Türkçe dil için kararlı bir güncelleme çıkana kadar Google Play Store‘u bu eski sürümüyle kullanmanızı tavsiye ederiz.

 


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı