Google Play Store’da Büyük Temizlik!

Google'ın Android işletim sistemi için resmi mağazası olan Google Play Store'dabüyük bir temizlik yapılacak. İşte Google'ın büyük Google Play Store temizliği.

Google’ın popüler mobil işletim sistemi olan Android işletim sisteminde mağazada bulunan bazı uygulamalar sahte uygulmalarla kullanıcıları kandırıyor. Android işletim sistemi kullanan kullanıcılar için oldukça sinir bozucu olan bu durum sonunda Google’ın dikkatini çekmiş durumda. Google’ın bu uğurda yapacağı yeni güncelleme ile birlikte yeni bir filtre teknolojisi sayesinde Play Store’da konumunu yükseltmeye yarayan bu uygulamalara karşı önemli bir önlem alınmış olacak.

Bir Seferlik Geliştiriciler Affedilecek!

Ayrıca Google geliştirciler içinde önemli bir açıklama yaptı. Bu yola başvuran geliştiriciler bu yola başvurdukları yakalandığı takdirde yeni geliştiricilerin kurallarının bilmemesinden dolayı bir seferlik mazur görülecek. Ancak bunu bir kez daha yapan geliiştiriciler affedilmeyecek ve geliştiricilerin uygulamaları kaldırılacak.

Geliştiricilerin Vazgeçeceği Düşünülmüyor!

Google’ın bu hamlesi bile geliştiricileri emellerinden vazgeçtirmeyecek. Geliştiriciler Google’ın bu filtresini yine geçmeyi başaracaklardır. Ancak Google’ın bu yeni güncellemesiyle birlikte bir nebzede olsun hakkı olan uygulamalar yükselecektir.

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı