Google Play Store’da Büyük Yenilik!

Google, ürün marketi Play Store’da köklü değişiklikler yapmaya karar verdi. Uzun zamandır değişiklik yapılan Google Play store’un bu seferki değişikliği tasarımında oldu.

Google’ın ürün mağazası Play Store’da köklü değişiklikler yapılmaya başladı. Mobil uygulama platformunda gerçekleştirilen değişimler sonucunda yeni düzenlemeler yapıldı, simgelerde değişiklik yapıldı.

Aslında Play Store ile ilgili değişimler yeni değil. Google yaklaşık 1 yıl önce değişiklikler yapmaya başladı. Yenilenme sürecine giren ve değişiklikler yapan Google, yaz aylarının başında da bazı değişiklikler gerçekleştirdi. Ancak yeniliklere doymayan dev firma tasarımında da büyük değişiklikler yapma kararı aldı.

Google Play Store Tasarımı Kökten Değişiyor

Google, tasarımında yaptığı değişikliklere ilk olarak kategoriler kısmında başladı. İlk değişikliği eğlence bölümünde yapan Play Store, artık yeni bölümleri MüzikFilmKitap şeklinde ayıracak. Carousel bölümünün ise boyutları biraz küçülecek.

Google Play Store üzerinde yapılan en büyük değişiklik ise arama bölümü ile ilgili oldu. Arama bölümü artık en üst kısımda bulunan çubuk kısmında olacak. Ayrıca sesli arama özelliği de yine Play Store’da olacak ancak bu sefer ikinci bir dokunma ile kullanılabilecek. Google tarafından gerçekleştirilen bu değişimler alan açısından oldukça fazla yer sağlayacak. Kesin olan bir şey var ki oda Google Play Store’un çok daha düzenli bir görünüme kavuşacağı.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı