Google Reklam Politikasında Değişikliğe Gidiyor!

Teknoloji devi Google internetin olmazsa olmaz şirketlerinden birisi. Servislerinde reklam alan ve diğer yerlere reklam veren Google kendi reklam politikasında değişikliğe gideceğini açıkladı.

Google Reklam Politikasında Değişikliğe Gidiyor!
Google Reklam Politikasında Değişikliğe Gidiyor! Burak AYDIN
Bu içerik 406 kez okundu.

Google'ın sahibi olduğu YouTube ile YouTube'un en çok aboneye sahip ismi olan PewDiePie, paylaşmış olduğu bir video sebebiyle eleştirilerin odağı olmuştu. PewDiePie yani Felix Kjellberg paylaşmış olduğu bu video nedeniyle çeşitli sponsorlarıyla olan anlaşmalarının iptal edildiğini açıklamıştı. Başta Google ve Disney PewDiePie ile olan anlaşmalarını iptal ettikten sonra Google'da PewDiePie'a karşı yasaklayıcı bir politika izlemişti. Google son yaptığı açıklamayla birlikte artık rahatsız edici yerlere ve kişilere reklam vermeyeceğini açıkladı. 

Teknoloji devi Google yapmış olduğu son açıklamada artık reklam vereceği içerikleri daha detaylı analiz edeceğini ifade etti. Google ayrıca din, cinsiyet ve ırk gibi konularda belirli bir kitleyi rahatsız eden içerik üreticilerine reklam vermeyeceğini açıkladı. 

Google'ın kendi markasının imajını zedelenmesi gibi bir durumun söz konusu olmaması için böyle bir reklam politikası izleyecek ve reklamlarını sitelerle birlikte videolarda da kullanılmayacak. Google'ın PewDiePie ile yaşadığı bu sorundan sonra aldığı bu kararın kullanıcıların tepkisini çekeceği aşikâr. Bakalım Google bu anlamda nasıl bir orta yol izleyecek? 

 

youtube google PewDiePie
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi