Google Yapay Zeka Teknolojisini Oyun Oynatarak Eğitiyor

Google'ın yapay zeka teknoloji geliştiricileri DeepMind, üzerinde çalıştıkları yapay zekayı video oyunu oynatarak eğitiyor.

Teknoloji devi Google, geliştirdiği yapay zeka teknolojisine daha fazla özellik ve strateji kazandırmak için video oyunu oynatarak eğitmeye başladı. Böylelikle günlük problemlerin çözümünde yapay zekanın daha alternatifli çalışacağı düşünülüyor.

Google‘ın yapay zeka geliştirici ekibi DeepMind, geliştirdikleri yapay zekanın özelliklerini arttırmak için ilginç bir eğitim yöntemi kullanıyor. Google’ın bu ekibi yapay zekasını geliştirmek için video oyunu oynatmaya başladı.

DeepMind ekibine göre video oyunu oynayarak yapay zekanın karar verme ve stratejik düşünme özelliklerinin arttırılabileceğini düşündüklerini, bu alanda yol katettiklerini belirtti.

Google yapay zeka geliştiricilerine göre yapay zekanın bu eğitim sonucunda günlük problemlerde karar verebilme deneyimi ile birlikte farklı stratejiler kazanabileceğini düşündüklerini belirttiler.

Şuan için sadece atari oyunlarındaki algoritmalardan yararlandıklarını belirten DeepMind, şimdilik yolun başında olduklarını ancak bir süre sonra bu alanda büyük kazanım sağlayacaklarının sinyallerini aldıklarını belirttiler.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı