Google YouTube İçin FameBit’i Satın Aldı

Google, Youtube’a bir adım daha yaklaşmaya başladı. Arama motoru devi, videolara marka yerleştirme uygulaması olan FameBit’i satın alarak Youtube’da ciddi gelir ortağı olmayı başardı.

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube’u gözüne artık iyiden iyiye kestirmeye başladı. Bu yolda her hedefi değerlendiren Google, bu FameBit’i satın aldığını açıkladı.

FameBit, Youtube üzerinden marka içerikli pazarlama yapmanızı sağlayan bir platform olarak biliniyor. Bildiğiniz üzere, Youtube video izleme ve paylaşma kanalı olmasının yanı sıra artık kolay para kazanılan ortamlardan biri haline geldi.

Youtube’dan Ürün Yerleştirme ile Para Kazanıyorlar

Youtube üzerinde video kanalı kurup takipçi ele edenler bu sayede para kazanırken, bir süredir videoların içine ürün yerleştirme ile de para kazanmaya başladı. Özellikle oyun inceleme videoları son dönemin gözdeleri arasında.

Artık FameBit sayesinde en çok takipçisi bulunan video kanalı sahiplerine ulaşarak ücret karşılığı ürününüzün yerleştirmesini yapabileceksiniz. Google bu önemli platformu satın alarak, maddi açıdan Youtube’a bir adım daha yaklaşmayı başarmış oldu. Google, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, video üreticileri ve markaların birbirlerine çok daha kolay ulaşmalarını sağlayacaklarını açıkladı. Bakalım Google bu yeni adımı ile Youtube’a neler katacak?


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı