Google'ın Londra İçerisinde Veri Merkezini Kuracağı Açıklandı

Teknoloji devlerinden biri olan Google şirketinin, İngiltere’nin başkenti olan Londra içerisinde bulut bilişim hizmetleri kapsamında kullanılmak amacıyla veri merkezi kuracak olduğu bildirildi.

Google'ın Londra İçerisinde Veri Merkezini Kuracağı Açıklandı
Google'ın Londra İçerisinde Veri Merkezini Kuracağı Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 552 kez okundu.

Teknoloji devlerinden biri olan Google şirketinin, İngiltere’nin başkenti  olan Londra içerisinde bulut bilişim hizmetleri kapsamında kullanılmak amacıyla veri merkezi kuracak olduğu bildirildi.

İngiliz yayın kurumu BBC, Google’ın, Londra’da bulut bilişim hizmetlerinde kullanılmak üzere veri merkezi kurma kararı aldığını duyurdu.
Google’ın veri merkezine ne kadar yatırım yapacağı henüz açıklanmazken, Londra’da kurulacak veri merkezinin Brüksel’in ardından Avrupa’daki ikinci büyük veri merkezi olacağı belirtildi.
Google’ın, Londra’nın yanı sıra Finlandiya, Hollanda ve Almanya’da da bulut bilişimde kullanılmak üzere yeni veri merkezleri kurmaya hazırlandığı bildirildi.
Merkezi ABD’de olan araştırma şirketi Gartner’ın verilerine göre, Google, halihazırda Amazon ve Microsoft’un ardından bulut bilişimde dünyanın en büyük üçüncü veri sağlayıcısı durumunda bulunuyor.
Google Grubu'nun Üst Yöneticisi Sundar Pichai, geçen yıl kasım ayında, Google'ın Londra’da yeni bir yönetim merkezi kuracağını, bunun için 1 milyar sterlinlik yatırım yapılacağını açıklamıştı. Pichai, yeni yönetim merkezinin 3 bin kişiye istihdam sağlayacağını bildirmişti.
Google’ın Londra’daki yeni merkezi için Kings Cross semtinde 60 bin 376 metrekarelik kullanım alanı olan bir gökdelen inşa edilmesi söz konusu. Google’ın yeni yönetim merkezinin, Londra’nın sembol gökdelenlerinden 306 metre uzunluğundaki The Shard’dan daha yüksek olması planlanıyor.

google londra veri merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi