GoPro Karma Geri Çağrılıyor!

Aksiyon kamerası üreticisi olan GoPro bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda oldukça ilk drone'u olan Karma'yı satışa çıkartmıştı. Kullanıcıların geri dönüşlerine göre önemli sorunları olan bazı Karma modelleri geri çağrıldı.

Bu yılın başlarında uzun süredir konuşulan ilk drone’u olan Karma’yı satışa sunan GoPro’yu tıpkı Samsung gibi zor günler bekliyor. GoPro Karma adındaki drone’larının bazılarını geri çağıracağını açıkladı.

Sorun Önemli!

GoPro’dan yapılan açıklamaya göre, GoPro’nun bu geri çağırma operasyonu şimdilik sadece 2.500 drone’u kapsıyor. GoPro ayrıca bu drone’ların neden geri çağrıldığı konusunda açıklamalarda bulundu. Bu drone’ların geri çağrılmasının nedeninin çalışır vaziyetteyken birden bire drone’ların güç kaybedip yere çağrılmasının olduğunu açıkladı. Bu olaylarda herhangi bir yaralanma ya da ölümün yaşanmadığıda açıklanıken GoPro’nun konuyu en ayrıntılı bir şekilde araştırdığının bilgisi verildi.

GoPro Tüm Karma’ların İadesini İstedi!

GoPro ayrıca kullanıcılara bu konuda para iadesi yapacağını ve cihazlarında herhangi bir sorun bulunmamasına rağmen diğer kullanıcıların da drone’larını GoPro’ya iade etmeleri gerektiğini açıkladı. GoPro ayrıca Karma’nın ne zaman satışa çıkacağını da açıklamadı.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı