GoPro Şirketinden Yeni Bir Kamera Gelecek

Finansal açıdan kan kaybetmeye başlayan firmanın, yaptığı işten çıkartmaları belli dönemlerde sizlerle paylaşmıştık

GoPro Şirketinden Yeni Bir Kamera Gelecek
GoPro Şirketinden Yeni Bir Kamera Gelecek Mahmut Şahan
Bu içerik 996 kez okundu.

 

Finansal açıdan kan kaybetmeye başlayan firmanın, yaptığı işten çıkartmaları belli dönemlerde sizlerle paylaşmıştık. Son günler içerisinde yeni GoPro Hero 6 isimli modeli ile isminden söz edilmekte olan GoPro’dan, nihayet çok sevindirici bir haber daha geldi.

3. çeyrek finansal raporlarını açıklamış olan GoPro şirketi, son 2 sene içerisinde ilk kez kar etmiş olduğu bir döneme imzasını atmayı başarmış oldu. Tekrardan yapılanmadan sonra son 3 aylık dönem içinde 330 milyon dolar tutarında gelir elde etmiş olan GoPro şirketi, bunun tam 14 milyon dolarlık bölümünün kar olduğunu resmen açıkladı.

Fakat, GoPro şirketinin kısa vadede kendisini toparlaması hala fazlası ile zor görünmekte. Hero 5 isimli modelinin beklenmekte olan satış performansını elde edememiş olması ve de  Hero Session isimli modelinin rakiplerinin daha arkasında kalmaya başlamış olması, kullanıcıların da öteki alternatiflere yönlenmesine sebep oluyor.


Senenin son çeyreği ile ilgili 470 milyon dolar tutarında bir gelir elde etmeyi planlamakta olan GoPro şirketinin, 2018 senesinde fazlası ile  büyük planlarının yer aldığını söylemekte asla yanlış olmayacaktır. 2015 senesinde piyasaya çıkmış olan Hero Session isimli modelinin, önümüzdeki sene yeni bir giriş seviyesinde aksiyon kamerası ile yer değiştirecek olduğu öğrenildi.

Firmanın CEO’su görevinde bulunan Nick Woodman, bu sene giriş seviyesindeki ürünlere fazlası ile yoğun bir talep bulunduğunu ve  de firmanın bunu bir avantaja dönüştürebilmesi amacıyla en kısa zamanda Hero Session isimli modelini yenilemesinin gerekli olduğunu ifade etmekte.

gopro aksiyon kameraso hero 6
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi