GTA 6 Sadece Xbox One İçin Mi Üretilecek?

GTA serisinin merakla beklenen son oyunu GTA 6 hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, GTA 6 sadece Xbox One için piyasaya çıkacak.

Oyun konsollarında oynanan en iyi oyunlardan birisi kuşkusuz GTA serisi. Hatırı sayılır bir oyuncu sayısına sahip olan GTA serisi her oyunu ile daha fazla ilgi görmeye devam ediyor. Serinin en son çıkan oyunu olan GTA 5 büyük beğeni toplarken, henüz piyasaya çıkmasına zaman olmasına rağmen GTA 6 hakkında da birçok dedikodu yayılmaya başladı.

GTA 6 hakkında ortaya atılan iddialardan biri duyanları şok etmeye yetti. Gelen bilgilere göre oyunun yapımcısı Rockstar, GTA 6’yı sadece Xbox için üretecek. Bu iddia bir anda ortalığı karıştırmayı başardı.

GTA 6 Sadece Xbox İçin mi Geliyor?

GTA’nın şimdiye kadarki seri oyunları tüm oyun konsollarında oynanabiliyordu. Ancak GTA 6’nın sadece Xbox’a özel olacağı öğrenildi. Microsoft’a ait olan ve 8. Nesil olarak adlandırılan Xbox One, oyun konsolları arasında en çok tercih edilen PlayStation 4’den 4 kat daha güçlü. Bu özelliği sayesinde de birçok oyunla özel anlaşma sağlayabiliyor.

İddialara göre önümüzdeki zaman diliminde piyasaya çıkacak olan GTA 6 ile de anlaşma imzalanacak ve oyun PlayStation kullanıcılarına gecikmeli olarak gidecek. Ancak iddiaların ne kadar gerçek olduğu konusunda henüz kesin bir bilgi de bulunmuyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı