Hayvan Dostları Bayer’in Desteği ile Bir Araya Geldi

Hayvan severleri bir araya getiren “Hayvan Dostu Bi’Buluşma” kedi ve köpekler için dış ve iç parazit mücadelesine dikkat çekti

Hayvan Dostları Bayer’in Desteği ile Bir Araya Geldi
Hayvan Dostları Bayer’in Desteği ile Bir Araya Geldi Nehir Karakoçak
Bu içerik 831 kez okundu.

ISTANBUL, 24 Ekim 2017 - Kedi ve köpeklerde en sık karşılaşılan sağlık sorunlarından en önemlilerinden biri parazitlerdir. Hayvan sahiplerinin en çok merak ettiği iç ve dış parazit problemine dikkat çekmek amacıyla çalışmalar yapan “Hayvan Dostu Bi’Yer”platformu, Bayer’in desteği ile hayvan severleri veteriner hekimlerle bir araya getirdi. Oyuncu Enis Arıkan ve hayvansever Sarp Dakni’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Prof. Dr. Nilüfer Aytuğ ve Veteriner Hekim Tarık Akan parazitlere karşı alınabilecek önlemler ve tedavi süreçleri konusunda faydalı bilgiler paylaştı.

Hayvanseverliği ile örnek alınan İpek Bilgin, Seda Güven, Aslı Kızmaz, Güray Gürsel gibi isimlerin katıldığı etkinlikte Bayer Hayvan Sağlığı Türkiye Ülke Müdürü Oliver Auer “Parazitlerle mücadele konusunda doğru bildiğimiz pek çok yanlış var. “Hayvan Dostu Bi’Yer“ platformuyla gerçekleşen etkinliğimizde can dostlarımızın sağlığına yönelik farkındalığımızı artıcı bilgiler paylaştık. Hem insanların hem de evcil hayvan dostlarımızın yaşam kalitelerini artırıcı çalışmalara destek olmak mutluluk verici“ şeklinde konuştu.

 

Parazitler kan emerek beslenmeleri nedeniyle taşıdıkları hastalıkları insanlara ve kedi – köpeklere bulaştırabiliyor. Parazitlerden dört ayaklı dostlarımıza ve onlardanda bizlere bulaşan leishmaniosis (halk dilinde şark çıbanı), toksokariazis gibi bulaşıcı hastalıklar hepimizin sağlığını tehdit ediyor.

Türkiye’nin önde gelen hocalarından Prof. Dr. Nilüfer Aytuğ, “Parazitler bir çok hastalığı taşıyarak bulaştırabiliyor. Zoonoz hastalıklarının gerek hayvanlar arasında bulaşmasını, gerekse insanlara bulaşmasını önlemek için koruyucu olarak yapılan koruyucu tedaviler ile hem iç ve hem dış parazitler ile mücade edilmesi hepimiz için oldukça önemli” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi