Her Şeyiyle Mükemmel Bir Akıllı Telefon Görebilecek Miyiz?

Akıllı telefon sektörü hiç durmak bilmeyen bir derya gidi akıp gidiyor. Öyle ki teknoloji yorumcuları bile yeni çıkan telefonları inceleyemez konuma geldiler. Peki bu nereye kadar böyle devam edecek?

Her Şeyiyle Mükemmel Bir Akıllı Telefon Görebilecek Miyiz?
Her Şeyiyle Mükemmel Bir Akıllı Telefon Görebilecek Miyiz? Ezgi Eroğlu
Bu içerik 827 kez okundu.

Akıllı telefonlar cıkışından bu yana kullanıcıların büyük beğenisi kazanmakla birlikte bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Sektör içindeki kıyasıya mücadele sonucunda her sene yenilenen telefonlar durmaksızın gelişiyor. Kullanıcıların aklında ise bu ne zamana kadar devam edecek sorusu yer almaya başladı. Teknoloji yorumcularına göre özellikle işlem gücü bakımından değerlendirildiğinde ortalama 2040 yıllarında işlemciler ulaşabilecekleri maksimum hıza ulaşacak. Bu demek oluyor ki telefon güncellemeleri artık yazılımın ya da ekstra sensör vb. ötesine geçemeyecek gibi görünüyor. Peki şu ana kadar nasıl bir ilerleme kaydettik?

Öncü firmalara baktığımızda Samsung, Apple, LG ve Huawei’yi sayabiliriz. Bu firmaların kullanıcıları tatmin edecek yeni modeller çıkaracağından süphemiz yok.

HTC ise yaşadığı mali krizden sonra U11 ile muhteşem bir telefon çıkarmış diyebiliriz. Yani bu listeye HTC’yi de alsak kesinlikle yanlış olmaz.

Söz konusu Nokia olunca yaşadığı olaylar ve Microsoft’un satın almasından sonra sektöre tutunmaya çalışıyor diyebiliriz. Ancak çıkarttığı modeller Lumia ve Android tabanlı telefonlarına bir göz atınca hiç de küçümsenecek bir firma olmadığını hatta yakın zamanda sektörde yeniden büyük bir isim olabileceğini söyleyebiliriz.

Büyüyen ekranlara rağmen sabit kalan boyutlar teknolojinin en büyük getirilerinden biri olarak görünüyor ki Samsung S8 ile bunu gayet iyi gösterdi.

Bakalım önümüzdeki tarihlerde kullanıcıları daha ne gibi gelişmeler bekliyor, birlikte göreceğiz.

akıllı telefon samsung lg apple huawei nokia
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi