Hindistan Geniş Alanda Hizmet Verecek Sriharikota Uydusunu Fırlattı!

Hindistan'ın iletişimde olan dışa bağlılığını azaltacak uydu sonunda fırlatıldı. İşte Hindistan'ın yeni uydusu ve getirecekleri.

Hindistan Geniş Alanda Hizmet Verecek Sriharikota Uydusunu Fırlattı!
Hindistan Geniş Alanda Hizmet Verecek Sriharikota Uydusunu Fırlattı! Burak AYDIN
Bu içerik 592 kez okundu.

Günümüzde iletişim artık çok önemli bu sebeple ülkeler vatandaşları için en iyi hizmeti sunmak istiyor. Dünya'nın en çok nüfusa sahip ikinci ülkesi olan Hindistan geniş coğrafyada insanların ihtiyaçlarını karşılamak adına yeni uydusunu uzaya fırlattı.

Dünya'nın nüfus bakımından ikinci dev ülkesi olan Hindistan uzaya yeni bir uydu yolladı. Hindistan'ın bu uydusuyla birlikte Hindistan'ın batı ülkelerine olan bağımlılığı azalacak.

Güney Asya'nın en çok nüfusa sahip olan ülkesi olarak karşımıza çıkan Hindistan, uzaya kendini uydusunu fırlattı. Batı ülkelerine olan bağımlılığını bu sayede azaltmayı düşünen Hindistan bu uygu ile birlikte geniş coğrafyada bulunan insanların ihtiyaçlarını karşılamış olacak.

hindistan-uydu

Hindistan'ın "Sriharikota" adına sahip olan bu uydusu pek çok alanı kapsayacak güce sahip. Alınan bilgilere göre Hindistan'ın Sriharikota uydusu, Hindistan dahil olmak üzere, Sri Lanka, Maldivler, Bangladeş, Nepal ve Butan'da bulunan kişilere de hizmet sunacak.

Gönderilen Sriharikota uydusuyla birlikte Hindistan'ın Amerika Birleşik Devletlerine olan bağımlılığı azalacak. Bakalım Hindistan artık bağımlılığını giderip Çin ile hakimiyet yarışına girecek mi göreceğiz. 

iletişim uydu hindistan Sriharikota
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi