Honda Şirketinden 3E İsimli Robot Konsepti

Honda şirketi 3E isimli robot konsepti ile beraber CES 2018’e adeta damga vurmayı planlamakta. Honda 3E isimli robot konsepti, yapay zeka ve de robotik teknolojisinin günlük yaşamımıza nasıl etki edecek olduğunu gösterir bir nitelikte.

Honda Şirketinden 3E İsimli Robot Konsepti
Honda Şirketinden 3E İsimli Robot Konsepti Mahmut Şahan
Bu içerik 843 kez okundu.

Honda şirketi 3E  isimli robot konsepti ile beraber  CES 2018’e adeta damga vurmayı planlamakta. Honda 3E isimli robot konsepti, yapay zeka ve  de robotik teknolojisinin günlük yaşamımıza nasıl etki edecek olduğunu gösterir bir nitelikte.

Honda şirketi , insan yaşamını iyileştirmeye yardımcı olabilmek maksadı ile CES’de yeni robotik konseptleri sergilemiş olacak. ''Empower, Experience, Empathy'' şeklindeki bir anlamına gelmekte olan 3E görünümünün bir parçası olarak öne çıkan robotlar, yapay zeka ve de  robotik ile neler yapılabilmekte olduğunu göstermek maksadıyla tasarlandı. Robotların iş yerleri içerisinde, evlerde veyahut arama kurtarma gibi  özel görevlerde insanlara yardımcı olabilmesi planlanıyor.

Las Vegas’da gerçekleşecek fuarda tanıtılmak amacıyla 4 tane robot tasarlandı. 3E-C18 şeklinde isimlendirilen RoboCas tamamı bir arada bir tekerlekli soğutucu görevini yapıyor olacak. Öteki robotlar ise takipçi olan kargo treyler, kentsel nakliye robotu ve de  son Tokyo Motor Show’da ilk görülmüş olan otomat standından olacak.

Honda şirketi, robotların teknik durumdaki detayları ile ilgili henüz açıklama yapmasa bile en azından neler yapabilecekleri konusunda bir takım ip uçlarını verdi. Yayınlamış oldukları video içerisinde Honda şirketinin 3E robot konseptine ait olan tasarım detaylarına erişmek olanaklı. CES 2018 fuarının yeni teknolojilerle gündeme gelecek olduğu ise daha şimdiden kesinleşti.

honda 3e robot konsepti 3e
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi