Huawei 5 Yıllık Hedefinin Apple’ı Geçmek Olduğunu Belirtti

Son yıllarda yakaladığı büyük çıkışla birlikte akıllı telefon üretiminde dünya genelinde üçüncü sıraya kadar yükselen Huawei firmasının gözü çok daha yükseklerde.

Akıllı telefon pazarının lideri konumunda bulunan Apple ile birlikte Samsung‘a yeni bir rakip göründü. Son yıllarda hızlı bir yükseliş trendine giren Huawei, önümüzdeki 5 yıl için hedefini açıkladı.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi olan Huawei, en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunu kazandı. Akıllı telefon pazarında yapmış olduğu büyük yatırımların meyvesini toplamaya başlayan firma bir anda kendisini zirvenin eteğinde buldu.

Bununla birlikte Huawei tarafından gelen son açıklama ile bir anda tüm dikkatleri kendisine çekmeye yetti. Huawei’nin kısa dönem hedef ve planlarında Apple’ın liderlik koltuğu bulunuyor.

Huawei firmasının CEO’su konumunda bulunan Richard Yu, yaptığı açıklamada önümüzdeki yıllarda akıllı telefon pazarında zirveyi hedeflediklerini belirtti. Şuan itibariyle sektörde lider konumunda bulunan Apple’dan koltuğu 5 yıl içinde alabileceklerini sözlerine ekleyen Richard Yu, bu iddiasıyla bir anda ilgilerin odağı oldu.

Ayrıca Huawei’nin 2016 yılı içinde toplam 33.6 milyon adet akıllı telefon üretimi gerçekleştirdiği belirtildi.

Sadece iPhone 7 45 Milyon Adet Üretildi

Huawei bu açıklamaları yaparken Apple‘ın yeni amiral gemisi olan iPhone 7 modelinin 45 milyondan fazla üretildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bunun yanında daha önceki iPhone serilerine göre daha az üretim adeti olan Apple, bu durum göz önüne alındığında bir miktar düşüş yaşamış görülüyor diyebiliriz.

Huawei’nin iddiası ne kadar gerçekçi bilemiyoruz ama yakaladığı çıkış trendini devam ettirebilirse zirvede yer alan Samsung ve Apple için büyük bir rakip olacağını kestirmek zor değil.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı