Huawei G9 Plus Çin’de resmi olarak tanıtıldı

Orta seviyede telefonlar üreten Huawei, geçtiğimiz gün içerisinde gerçekleşen Çin’deki etkinliğinde Huawei G9 Plus cihazının özelliklerini tanıttı!

Fiyat performans ürünler ile kullanıcıların ilgi odağı olan marka Huawei, geçtiğimiz gün itibari ile Huawei G9 Plus modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Birkaç haftadır bu cihaza ait bilgilerin ve fotoğrafların internette paylaşılmasının ardından resmi olarak sonunda cihazın özellikleri tanıtıldı!

Huawei G9 Plus Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Beklenen telefon Huawei G9 Plus özelliklerine baktığımızda ilk olarak 2.5D kavisli ekranına sahip 5.5 inç büyüklüğünde gelen Full HD bir ekran bulunuyor. Ayrıca ekran özelliğine baktığımızda IPS LCD bir dokunmatik ekran olduğu görülüyor.

İşlemci tercih olarak 8 çekirdeğe sahip 2 GHz hızında Snapdragon 625 işlemcisi ile beraber Adreno 506 GPU çipseti bulunuyor. Bu cihaz üzerinde bellek olarak 3 GB RAM ve 32 GB depolama birimi yer alıyor.

Medya açısından Huawei G9 Plus cihazı, oldukça başarılı olduğunu ve tercih ettiği donanımların Sony markasına ait olduğu görülüyor. Cihazda arka tarafta 16 MP ve ön tarafta 8 MP çözünürlüğünde kameralar yer alıyor.

Cihazın arkasında parmak izi sensörü yer alırken cihaz 4G gibi teknolojileri de destekliyor. Cihaz 3340 mAh bir batarya beslerken, Huawei G9 Plus kullanım süresi olarak 2 güne yakın bir performans verdiği söyleniyor. Huawei G9 Plus fiyatı ise Çin pazarında 3400 YUAN yani 350 dolar civarı bir fiyata tekabül ediyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı