Huawei Mate 10 Tam Dokunmatik Ekran İle Gelebilir

Çinli teknoloji üreticisi Huawei’nin çıkması beklenen phablet modeli üst düzey telefonu boydan boya ekran ile gelebilir.

Huawei Mate 10 Tam Dokunmatik Ekran İle Gelebilir
Huawei Mate 10 Tam Dokunmatik Ekran İle Gelebilir Ezgi Eroğlu
Bu içerik 780 kez okundu.

Çin’in büyük teknoloji üreticilerinden biri olan Huawei uzun zamandır ülkemizde de gündemde kalmayı başaran nadir Çin’li markadardan olmayı başardı. Hatta son dönem göz önüne alındığında ülekmizde büyük bir Pazar payına sahip diyebiliriz. Diğer üreticilerin  yeni telefonlarını tanıtmaları beklenirken haberlerler Çin’li firma Huawei’den geldi.

Mate 10 geçtiğimiz yılların trendi olan ekran boyutlarının aksine 18:9 en/boy oranında gelecek gibi gözüküyor. 6 inç büyük bir ekranla gelen Huawei Mate 10 2160x1080 çözünürlük ile ciddi bir ekran çözünürlüğü sunuyor. Ekran oranını göz önünde bulundurduğumuzda uzun bir gövdeyle gelmesi muhtemelen olan Huawei Mate 10 için şimdiden konsept render görseller ortaya çıkmaya başladı bile. Ekranın uzun olması avantajsız gözükse de ciddi bir kullanım kolaylığı sağlayacağı aşikar.

Boyutları gibi yüksek işlemci gücü ve özelliklerle gelecek telefonun işlemcisi  HiSilicon Kirin 970 olacak gibi gözüküyor. 10nm bantta üretilen bu işlemciler yüksek işlem gücü ancak düşük ısı üretimi ile karşımıza çıkıyor.

Kamerası ile 3 boyut algılama ve augmented reality (artırılmış gerçeklik) ile gelecek olan telefon için kullanıcılar şimdiden satın almak için araştırmalara başladı bile. Öyle ki son zamanlarda Google istatistiklerinde Huawei Mate 10 aramalarındaki artış göze net bir şekilde çarpıyor.

 

 

Huawei Huawei Mate 10 mate 10 Tam Dokunmatik Ekran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi